2012. november 6., kedd

Hétvégi Bajnoki

Vasárnap a Dunakanyar csapatát fogadtuk akik előkelő helyen álltak a tabellán,egész héten azt hangsúlyoztam a gyerekeknek hogy mivel csak 98-as születésű játékosok lesznek az ellenfélnél és általában testi és fizikai fölényüket kihasználva játszanak így sokat passzolva és sokat mozogva próbáljanak játszani.Egy cselnél többet ne igazán csináljanak mert akkor sok párharcot kell vívni amiben ugye az előbb említettek miatt hátrányban vagyunk.Az első húsz percben ez sikerült is és szép játékkal jutottunk el az ellenfél kapujáig ami helyzetekkel is párosult.Ezután sajnos védőink az ellenfél malmára hajtották a vizet mert elkezdték előre rugdosni a labdát és nem a földön tartani ami nem nekünk kedvezett.Mivel azt is elmondtam egész héten hogy minél tovább tolják ki azt az időt ameddig az ellenfél nem rúg gólt annál idegesebbek lesznek és elkezdenek rugdosódni és akkor lehet keresni valónk a mérkőzésen hiszen ezek büntetésekkel járnak és akkor teljesen elvesztik majd a fejüket.Pontosan így történt de egy valamire nem számítottunk hogy a bíróspórtárs mindezt engedi.Sajnos ami a mérkőzés nagy részében történt az nem gyerek foci volt hanem szabályos mészárlás.Ellenfelünk jó néhány játékosa tisztelet a kivételnek arrogáns ,nagyképű,beképzelt módon viselkedett és trágár módon beszélt játékosaimmal és a bíróval amit ő hagyott.Minden egyes elkövetett szabálytalanságuk után hangosan megjegyzést tettek és vigyorogva kiabáltak ki a kispad felé.Amikor pedig Györkös Zolit úgy lerúgták hogy le kellett cserélni és az ügyeletes sztárt számon kértem akkor pedig az egyik kedves szülő vagy szurkoló a mérkőzés végére verekedésre invitált.Mivel kezdtek elszabadulni az indulatok a bíró jobbnak látta idő előtt lefújni az első félidőt.A srácoktól azt kértem hogy nyugodjanak meg ők is, elmondtam miben hibáztak és próbálják az első húsz percben mutatott játékot megismételni és teljesen mindegy az eredmény.Megmondom őszintén megfordult a fejemben hogy lehívom az egész csapatoz mert mi lesz ha gólt rúgunk és a bíróspórtárs még azt is engedi hogy valakinek eltörjék a lábát.Amíg a gyerekek még várták a második félidőt odahívott a spóri és szó szerint ezt kérdezte:Hogyan készítteted fel a gyerekeket hogy 20 kilóval nehezebbek ellenfelek ellen fognak játszani és rugdosni fognak?Viszont a te srácaid nagyon szépen fociznak. Hát nem röhej? Még azt is hozzátette hogy fogjam vissza magam mert itt nincs aki megvéd a nagydarab kopasz sörözgető szülők elöl akik vérbe forgó szemekkel üvöltöttek a pálya szélén.Nos akkor tudatosult bennem hogy bizony a sporttárs berezelt és inkább hagyta hogy játékosaimat szétrúgják minthogy normálisan fújjon és ezáltal egy két játékost ki kellejen állítani ebből pedig balhé legyen.Nos a második félidő ott folytatódót ahol abbamaradt az ellenfél aki elment mellette abba egy jó nagyot belerúgott és megjegyzést tett a bíró pedig hagyta.Nem torolta meg a teljesen szándékos emberre menő rúgásokat azzal a jelszóval hogy ebben a korban még nem csinálják ezt tudatosan!!!Könyörgöm hol élnek ezek az emberek vagy vakok hogy nem látják hogy már U-13 -ban is van olyan hogy elborul az agyuk és csak lábra mennek?Sajnos meglepett az is hogy az edzőkolléga nem tesz semmit mert sokkal jobban számít az eredmény vagyis hogy nyerjenek minthogy ezeket a srácokat bezavarja az öltözőbe az ilyen viselkedés után.Nálam bármelyik játékos csinálna ilyet azonnal bezavarnám és a csapat környékéről is eltiltanám.Úgy látom többet ér nekik a dobogó és bevállalják azt hogy rendkívül rossz véleménnyel legyenek róluk minthogy álljanak a 8 helyen és mindenki elismerően beszéljen csapatukról.Nos a második félidő nyugodtabbra sikerült hiszen el is fáradtunk és csináltunk ismét kapitális hibákat amit tetézett a partjelző kollegina figyelmetlenségei is aki érzésem szerint nem tudja mi az a les.A végén következett a pofátlanság netovábbja hogy a bíró behívta mindkét csapatot a kezdőkörbe az a jelszóval hogy :Fogjatok kezet mert ez nem háború csak egy mérkőzés volt.Hát ez valami elképesztő! Itt egy csapat háborúzott és azok nem mi voltunk mutatja ez a körülbelüli részünkről kettő részükről pedig a 25 szabálytalansági arány.Azért így is kiosztott 4 sárga lap mellé egy pirosat de csak gondoljunk bele mi történt volna ha normálisan fújja a mérkőzést.Összességében csak gratulálni tudok a fiúknak a helyenkénti jó játékért és főleg ahhoz hogy sportemberek tudtak maradni, ez mindennél többet ér és az eredmény egyáltalán nem érdekel.Ha úgy vesszük ez egy vizsga volt hogy hogyan reagálnak az ilyen helyzetekre és örülök hogy nem kellett csalódni hiszen jeles osztályzatot kapnak!Még egy dolog végezetül felraknám mit is írt a mérkőzésről saját honlapján az edzőkolléga és egy az ellenfél szurkolójától érkezett bejegyzés ami a pilisvörösvári honlapra küldött. Edzőkolléga:Összességében azt lehet elmondani hogy leginkább a alázat hiányzik a játékunkból.Alázat az ellenfél,a játékvezető és a saját csapattársak egyszóval a futball iránt.Enélkül pedig ne is álmodjon senki arról,hogy igazán jó focista lesz belőle. Ellenfél szurkolója a Vörösvári honlapon:Peti | 2012.11.04 A mai napon a PUFC ellen játszottunk, mint külső szemlélő azt láttam, hogy a vörösvári gyerekeket csak testi erővel tudtuk legyőzni. Ők megpróbáltak ellenünk focizni, de az erő velünk volt, csak gratulálni tudok a tiszta játékért amit, ezek a fiúk műveltek a pályán egyben szégyenkezem saját játékosaim viselkedése miatt, könnyű egy 20-30 kilóval könnyebb ellenfél ellen játszani, de hol volt is volt a játék, sehol. Így nem jutunk előrébb, tisztelem az ellenfél önuralmát, ezek a gyerekek még sokra vihetik. Pilisvörösvár-Dunakanyar 0:4 Manhertz 8 Szakszon 4 Dallos 5(Nick 5) Györkös 6 ( Paul 6) Forstner 7 Kálozi 6 (Boda) Biczó 5 Petry 7 Peller 6 Eck 6 ( Kőműves 6) Zsiga 7 A bejegyzésről annyit hogy inkább legyünk utolsók de legyenek ilyen véleménnyel a csapatról és az egyesületről még az ellenfél szurkolói is!!!